Nordalco x Miss International Finland 2025 – Viiniä, kohtaamisia ja inspiraatiota Hernesaaressa

✨ Kesäkuun iltapäivä sai erityisen säväyksen, kun saimme toivottaa tervetulleeksi Miss International Finland 2025 -ehdokkaat vieraaksemme Nordalcon showroomiin Helsingin Hernesaareen.

Vierailu oli ainutlaatuinen yhdistelmä eleganssia, uteliaisuutta ja iloa oppia uusia asioita. Ja mikä olisikaan parempi tapa juhlistaa tätä kohtaamista kuin etiketti- ja viinitasting merimaisemien äärellä?

🍷 Simon Schefferin isännöimä tasting johdatti osallistujat viinien maailmaan tarinankerronnan, aistillisuuden ja asiantuntevuuden kautta. Jokaisella viinillä – aivan kuten jokaisella vieraallamme – oli oma ainutlaatuinen tarinansa.

🍇 Mitä maistoimme?
Tastingin aikana tutustuimme valikoituun joukkoon valko/puna/rosé -ja kuohuviinejä eri puolilta maailmaa. Jokainen viini oli valittu huolella tukemaan illan tunnelmaa: raikasta, tyylikästä ja rohkeaa – aivan kuten vieraatkin.

Yhteistyötä, jolla on merkitystä
Haluamme kiittää Miss International Finland -organisaatiota ja erityisesti Emilia Lepomäkeä tapahtuman mahdollistamisesta.
On ilo olla mukana hetkissä, joissa itseluottamus, kauneus ja hyvä maku kohtaavat luonnollisesti.